A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gramoz Gërvalla

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Schwäbisch Gmünd 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 26
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Gramoz Gërvalla is a popular singer. Jeton në Dubovik, një fshat afër Deçanit. Shkollën fillore e kryen në Prapaqan, atë të mesmen në gjimnazin "Vëllezërit Frashëri" në Deçan, ndërsa ka diplomuar në Fakultetin Juridik "Haxhi Zeka" në Pejë. Gramoz Gërvalla është një këngëtar i zhanrit të ri modern, i ashtuquajtur "Turbo Folk". Është një këngëtar i njohur i estradës shqiptare. Përveç zhanrit të muzikës që ai e kultivon, Gramozi është i njohur edhe si këngëtar i muzikës së mirëfilltë p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Singles Collection (2016)

Loqka Jem (2014)

Shyqyr Deshti Zoti (2008)


» Add A Song »

Syni Jem
Shpirti Jem
Zoti T'rujt
Një Lot Ra Sot
Sëmundje E Ilaç
Gjithqka Ja Vlen


Related Artists:

G-Partt

T-Miles A.K.A Unbeliever

Pleurat Stublla

Valki

Merki Buduri

Armend Sherifi

Muaad

Shqipran Maliqi

Ismail Balidemaj

GT


Tags: Gramoz Gervalla, Gramos Gervalla, Gramoz Gervallaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018