Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramoz Gervalla - Lum Lum Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po na vijkan krushqit
o nusen me marr.
Po ja marrim nanës
o, çikën ma t'madhe.
Fustani i bardhë
me lira e pare.

Refren:
Lum, lum për atë
nuse që t'ka ba,
se çikat shqiptare
janë për mashalla.
Lum, lum për atë
nuse që t'ka ba,
i ka dalë nafaka
dritë të bardhë me pa.

S'ka ma mirë prej gzimi
kur po dilka loti.
Me gzim na shkon vera,
me gzim na shkon moti.
Me marr nuse t'bukur
e ka shkru nanë Zoti.

Refren:
Lum, lum për atë
nuse që t'ka ba,
se çikat shqiptare
janë për mashalla.
Lum, lum për atë
nuse që t'ka ba,
i ka dalë nafaka
dritë të bardhë me pa.


Gramoz Gervalla - Lum Lum
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lum Lum".
3. Video është e këngës "Lum Lum", por nuk këndohet nga Gramoz Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gramoz Gërvalla:


Komente 0