Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramoz Gervalla - Jemi Një Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ma jep nënë kitarën e Jusuf Gërvallës,
se sot për dëshmorët du me ja thon kangës.
Ma jep nanë sharkinë, se sot dasëm kemi
n'Prekaz po na presin Hamza e Ademi.
Oh, ma jep nanë sharkinë, se sot dasëm kemi
n'Gloxhan po na presin Luani, Shkelzeni.

Refren:
Jemi Një në djepa,
Jemi Një në varre.
Jemi Një dhe mbesim,
n'tokën atdhetare.

Ma jep çiftelinë e Bahri Fazliut
t'ja knojmë kangën sot Bardhoshit, Kadriut.
Lulet që nuk thahen, toka jonë të rriti
si Ahmet Haxhia, Zahir Pajaziti.
O, asnjëherë si sot nuk na jehon zani
na pret Salim Çeku e Agim Ramadani.

Refren:
Jemi Një në djepa,
Jemi Një në varre.
Jemi Një dhe mbesim,
n'tokën atdhetare.


Gramoz Gervalla - Jemi Një
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Një".
3. Video është e këngës "Jemi Një", por nuk këndohet nga Gramoz Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gramoz Gërvalla:


Komente 0