Më mbaj mend (për 1 muaj)

Granit Derguti
  • Ditëlindja:
  • 13 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  76
Këndon kryesisht: pop

Granit Derguti është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 1 Maj 2016, Capital T publikon videoklipin "Thirrem N'telefon", në bashkëpunim me Granit Derguti. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Granit Derguti, Mixey. Videoklipi u prodhua nga Macro Creative.

Më datë 15 Korrik 2016, Granit Derguti publikon videoklipin "Edhe Niher". Muzika e këngës u punua nga vetë Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Granit Derguti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 7 Qershor 2017, Granit Derguti & Mixey publikojnë videoklipin "Lova", në bashkëpunim me Xhensila. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, Mixey, teksti u shkrua nga Granit Derguti, Xhensila.

Më datë 11 Janar 2018, Capital T publikon videoklipin "Yoko Ono", në bashkëpunim me Granit Derguti.

Më datë 24 Mars 2018, Granit Derguti publikon videoklipin "Superman". Muzika e këngës u punua nga vetë Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Granit Derguti. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 13 Maj 2018, Granit Dërguti publikon videoklipin "Take E Shot", në bashkëpunim me Capital T.

Më datë 8 Shtator 2018, Granit Derguti publikon videoklipin "Magdalena". Muzika e këngës u punua nga vetë Granit Derguti, teksti u shkrua nga vetë Granit Derguti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku.

Më datë 9 Shkurt 2019, Granit Derguti publikon videoklipin "Mufasa" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Florent Boshnjaku.

Më datë 22 Mars 2019, Granit Derguti publikon videoklipin "Te Siento", në bashkëpunim me Evën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Granit Derguti, ndërsa orkestrimi i është besuar kompozitorit Florent Boshnjaku. Ndërkohë për anën vizuale të projektit është kujdesur Etnik Nrecaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Profili

Twitter

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist