Granit Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Suharekë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Granit Gashi është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Granit Gashi është i lindur në Suharekë. Shkollën fillore dhe të mesmën i kreku në Suharekë, ndërsa është në përfundim të Fakultetit të Shkencave Politike në Universitetin "Fama". Karrierën muzikore e filloi në vitin 2000 i pasionuar pas muzikës sidomos asaj hip hop rnb, Kënga e parë si rep grup ka qenë "Armata e Kosoves" në vitin 2007 e punuar nga Dj Cimi dhe është feat me Dj Cimin, ndërsa kënga e dytë është kënga dedikuar bokserit Luan Krasniqi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareAutor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Faruk Banjska

Dastid Latifi

De Vox

Ocko Vasilkovski

Vigan Sulejmani

Gridi Kraja

Adis Ismaili

Aurid Gjini

Valter Beqo

Edlir Begolli


Tags: Granit Gashi

Krijo Një Kartolinë