Green Day

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Green Day është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Green Day is an American punk rock band formed in 1986 by lead vocalist and guitarist Billie Joe Armstrong and bassist and backing vocalist Mike Dirnt. For much of their career the band has been a trio with drummer Tré Cool. In 2012 guitarist and backing vocalist Jason White became a full member after playing in the band as a session and touring guitarist for 13 years. Cool replaced former drummer John Kiffmeyer in 1990, prior to the recording of...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Bon Iver

Superchick

Bon Jovi

Backstreet Boys

Maroon 5

Incubus

Kiss

Fray

Evanescence

Aventura


Tags: Green Day

Krijo Një Kartolinë