Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Green Day - La Fata

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "La Fata".
3. Video është e këngës "La Fata", por nuk këndohet nga Green Day.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Green Day - La Fata  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00C'i¨ solo un fiore in quella stanza
e tu ti muovi con pazienza
la medicina i¨ amara ma
tu gii  lo sai che la berri .

Se non si arrende tu lo tenti
e sciogli il nodo dei tuoi fianchi
che quel vestito scopre gii 
chi coglie il fiore impazziri .

Fari  per te qualunque cosa
e tu sorella madre e sposa
e tu regina o fata tu
non puoi pretendere di pii¹.

E forse i¨ per vendetta
e forse i¨ per paura
o solo per pazzia
ma da sempre
tu sei quella che paga di pii¹
se vuoi volare ti tirano gii¹
e se comincia la caccia alle streghe
la strega sei tu.

E insegui sogni da bambina
e chiedi amore e sei sincera
non fai magie, ne trucchi, ma
nessuno ormai ci crederi .

C'i¨ chi ti urla che sei bella
che sei una fata, sei una stella
poi ti fa schiava, peri² no
chiamarlo amore non si pui².

E forse i¨ per vendetta
e forse i¨ per paura
o solo per pazzia
ma da sempre
tu sei quella che paga di pii¹
se vuoi volare ti tirano gii¹
e se comincia la caccia alle streghe
la strega sei tu.

C'i¨ chi ti esalta, chi ti adula
c'i¨ chi ti espone anche in vetrina
si dice amore, peri² no
chiamarlo amore non si pui².


Më Shumë Këngë Nga Green Day:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet