Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Azizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Kamenice 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
BIOGRAFIA: Greta Azizi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Greta Azizi ka zgjedhur të prezantohet me emrin e artit GRETAA. Ajo i ka nisur sfidat në muzikë që kur ishte e vogël. Aktualisht Greta vijon studimet për kanto dhe piano, ndërsa ka marrë pjesë edhe në disa festivale për fëmijë. Motra dhe mësuesja e saj e muzikës kanë qenë shtysa që Greta të ndiqte këtë rrugë. Në vitin 2016, Greta Azizi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 7, ku edhe është kualifikuar në katërshen më të mirë. Në vitin 2017, Greta Az...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Pjesëmarrëse në

Albanian Star

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Laureta Hasani

Erleta

Biondina Latifi

Alina Shku

Elsa Hoti

Donika Maqaj

Aulona Morina

Rigersa Zefi

Valëza Zogaj

Ardita Begu

Tags: Greta Azizi, Gretaa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet