A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Greta Zani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Greta Zani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Greta Zani është padiskutim një nga zërat "sherbet" të tabanit të Shqipërisë së mesme. Nis të mirret me muzikë pasi mbaron gjimnazin, pra në vitin 1992. Ndërkohë, teksa i hyri botës së muzikës, pat ndjekur studimet në degën "Inxhinieri Ndërtimi", por pas 2 vjetësh studime i duhej t'i ndërpret, për shkak të udhëtimeve me Ansamblet. Tre vjet rresht, deri në vitin 1995, ka qenë soliste në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve popullore" - Tiranë. Gjyshi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Trokit... (2006)

Te Dua (2002)

Ah Kjo Jete (1999)

Per Dasmat Tuaja (Live)

Jam Si Ballokume


» Dërgo Një Këngë »

Falja Zemren Beqarit
Ta Ndezim Naten
Si Te Jetoj
Shoqnia
Dallëndyshes
Te Kam Dhe S'te Kam
Casta Diva
Dasma E Goces
Je I Imi Pergjithmone
Edhe Nje Here


Artistë Të Ngjashëm:

Fatma Zyberi

Greta Berati

Valbona Halili

Valbona Mema

Natasha Qemalja

Hafsa Zyberi

Edlira Arifi

Donika Tufa

Enxhi Vlashi

Flavia Mija


Tags: Greta Zani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019