Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Zani - Potpuri Shkodrane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

pranver pranver ti na mush met kanq me ne(2x)
pranver ska ma per mu qysh se baba mka feju(2x)

ti more babe me te qilin mke feju(2x)
me ni dyzet vjecar m'detyron me u perqafu
(2x)

a thu spaska shkodra jon ni djal te rri(2x)
baben e lash ne shtepi baben gjeta perseri(2x)

qile at zemer plot kujtime(2x)
qile pran moj lulja ime(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

qilu pran dhe mos rri e mbyllur(2x)
sa ne zemer me ke hymun(2x)

haaaaajde lule
dheeeeeee eja lule(2x)

ti me nji kumul un me nji kumul(2x)
hajde gjamadanin oo me nji sumul(2x)

jarnananana jarnananane
goc shkodrane ti e kujna je
jarnananana jarnananane
goc shkodrane sa e bukur je

ti me nji dardh un me nji dardh(2x)
hajde ma gezofsh fustonin e bardh(2x)

jarnananana jarnananane
goc tirane sa e bukur
jarnananana jarnananane
goc tirane ti e kujna je

ti me nji moll un me nji moll(2x)
hajde paska goca o belin e holl(2x)

jarnananana jarnananane
goc e bukur ti e kujna je
jarnananana jarnananane
hajde goce sa e bukur je

ooooooooo kur me rrin karshi karshije
un me ty kam rran dashnije
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

ooooooooo o sta bleft zoti mka dhone
por si peshk po du me u boe
e ne det po du me hye
tanat peshk me i perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare

oooooooo ustalik zoti mka dhone
por si qelp o du me u boe
e nkoptec po du me hye
tanat puljat mej perzije

bardhe e bukur je
nuk kam qajre moj pa tmare
bardhe e bukur je
oooooo nuk kam qajre moj pa tmare


Ky tekst u dërgua nga  valbonaGreta Zani
Publikimi: 18/07/2012


Greta Zani - Potpuri Shkodrane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Shkodrane".
3. Video është e këngës "Potpuri Shkodrane", por nuk këndohet nga Greta Zani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Greta Zani:


Komente 0