Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Greta Zani - Vuaj Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Te Dua"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vuaj Per Ty" kënduar nga Greta Zani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Master G - Vuaj Per Ty

Repturi i 1:Master-G
1.nje dit isha tu hec ruges isha veq ne nkujtime
2.u ula ne nje vend hyra thell ne mendime
3.skisha kujt tja shprehi kto mallengjime
4.e vnova gishtin ne mendje athu pse vuan kjo zemra ime
5.ti e di se me mungon e me le net pa gjum
6.veq dua ta kujtojsh se te kam dashur shume
7.thikat i pranoj e plumbat i duroj
8.po tet heq dot nga zemra at nuk e mendoj
9.tjetra me puth buzen e me perqafon
10.une i mbylli syt se mendja te ti me shkon
11.pse qenka nda me hile keshtu kjo bot
12.ne moshen me te bukur me jetu me lot

reff x2:Mc Ibra
Ndoshta une dot vdesndoshta dot jetoj
qe ty tet haroj kur at nuk e mendoj
deri ne frymen e fundit deri kur te vdes
ti per mue je engjulli i jetes tem

Repturi i 2:Master-G
1.amki kshyr mir ne sy a tu kum dok veq tjeter
2.une tkum dasht me gjith zemer e ki haru dashnin e vjeter
3.une stkom haru te kum mabjt gjith ne zemer
4.jo vetem per jeten time po veq per ni emer
5.per emrin tond te bukur veq me 4 shkronja
6.po veq se stkom afer ti tash sme duhet as bota
7.nuk me duhen njerzit qe gjithmon ma kan dasht te keqen
8.ne dit e sodit kerkush nuk pe dojke drejten
9.kejt kshyrshin me na nda e me na pa sa ma keq
10.para syve shoqni a je mir e mas shpine shiten dreq
11.pse ma bone qet sen pse ma shkatrove jeten
12.a ti per mua je kan gjithmon sikur nje engjull

reff x2:Mc Ibra
Ndoshta une dot vdesndoshta dot jetoj
qe ty tet haroj kur at nuk e mendoj
deri ne frymen e fundit deri kur te vdes
ti per mue je engjulli i jetes tem

Ylker Baliu - Vuaj Per Ty

Nuk tu desht ty shum
per tme harruar
sonte une rri vetem
tjetrin mban ne duar

Me kaploj dhimbja
kur me ike mua
m'pershendet pa me me then "Te dua"

Me trego t'lutem ti
sonte pran teje kush rrin
ne buzet e tua,buzet kush i shkrin.

REF:
Sonte gjithçka ndryshoj
dashuria jon mbaroj
vuaj per ty,vuaj per ty,
tradhetin qe m`bere ti
zemres time i vure hi
vuaj per ty vuaj per ty.

Nuk tu desht ty shum
per tme harruar
sonte une rri vetem
tjetrin mban ne duar

Me kaploj dhimbja
kur me ike mua
m'pershendet pa me me then "Te dua"

Me trego t'lutem ti
sonte pran teje kush rrin
ne buzet e tua,buzet kush i shkrin.

REF: (2x)
Sonte gjithçka ndryshoj
dashuria jon mbaroj
vuaj per ty,vuaj per ty,
tradhetin qe m`bere ti
zemres time i vure hi
vuaj per ty vuaj per ty.

Shum te du,vetem ty,
kthehu ti,shum te du,shum te dua!
SHUME TE DUA!
Më Shumë Këngë Nga Greta Zani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet