Gridi Kraja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
BIOGRAFIA: Gridi Kraja është një autor këngësh i njohur. Ai vjen nga nje familje muzikantesh dhe filloi te mesonte muzika ne mosha 5 vjecare ne violina accordion dhe percusion. Ne mosha 13 vjec u be instrumentist i orkestra filarmonia te Radio Televizioni Shqiptar. Ai eshte nje personaliteti i kesaj orkestra. I studiuar per dirizhim ai njihet si e ardhmia e dirizhimi shqiptar. Ka dirizhuar simfoni premiera dhe balete. Njihet si dirigjent me teper premiera te veprave te painterpretuara me perpara ne Shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

De Vox

Besar Likaj

Edlir Begolli

Valter Beqo

Ocko Vasilkovski

Faruk Banjska

Adis Ismaili

Dastid Latifi

Granit Gashi

Kledi Bahiti


Tags: Gridi Kraja

Krijo Një Kartolinë