Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Kolazh Me Kenge Jugu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Musical-Fest 2013

Komente

Asnjë Koment

11/05/2013

2013-05-11T01:13:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Me Kenge Jugu" kënduar nga Grupi Ali Pasha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Ali Pasha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blerina Balili - Kolazh Me Kenge Jugu

O dajo te keqen o
Merre vallen shtruar o x2

E merre vallen mor shtruar o

E merre vallen mor shtruar o
E se marton o mor nipin o x2

E me lezet edhe shtruar o
O se gezon o per nipin o x2

O dajo te keqen o
E leja radhen mor halles o x2

O hallo te keqen o
E merre vallen shtruar o x2

E merre vallen shtruar o
E se marton e moj nipin o x2

O hallo te keqen o
E leja radhen xhajes o x2

...

Hodha nje lule ne ferre
E jasaman moj lule verdhe x2

E jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

E hodha pak e mbuloj dhene
E jasaman moj lule verdhe x2

E jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

Dhodha pak e mbuloj dhene
Jasaman moj lule verdhe
Mbuloi gjithe baçene
Jasaman moj lule verdhe

Jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

...

E do veme ne kasaba
O moj manare x2

Do gjejme shtepi me qira
E moj manare x2

Jasht e brenda me boje
E moj manare x2

Epo lum neneja qe me ka
E moj manare x2

...

Moj raki moj raki
Ku ku na ke dale ti x2

E une kam dale nga kazani
E pije dajo kapedani x2

Moj raki moj raki
Ku ku na ke dale ti x2

Une kam dale nga kazani
E pije xhaxha kapedani x2

...

Dolla moj dolla
Dolla moj ne lendine x2

Pashe moj pashe
Pashe moj lungjerine?

Fshatra moj radhe radhe
C'bukuri qe kane x2

Epo une shoke ku te vete
Lule moj lule x2

Large ne gurbete
Lule moj lule x2

Epo dy dite çdo te pij e
Lule moj lule x2

Epo nje dite na thirr e
Lule moj lule x2

Epo mbyllur ne kutij e
Lule moj lule x2

...

Kur ulen burrat ne gjunje
Merre ti e t'ja pres une
Te prek kryet perbi ...
Marrin kengen toskerisht

Te prek kryet perbi ...
Marrin kengen toskerisht

Dy fjale thoshte kapedani
Ja sheshi ja mejdani x2

Kapedan na merr nje valle
Sa te tunden keto male
Per dy burra don vatani
Fjale pak si kapedani

Per dy burra don vatani
Fjale pak si kapedani

Dy fjale thoshte kapedani
Ja sheshi ja mejdani x2

Eli Fara - Kolazh Me Kenge Jugu

Qeraxhi,o i Grebenesë dhe more
Ah qeraxhi
Të fala mi,o mi bëj nënesë dhe more
Ah qeraxhi

Qeraxhi,oh i Grebenesë dhe more
Ah qeraxhi
Paske qenë,epo i pabesë dhe more
Ah qeraxhi

Qeraxhi, oh të kam vëlla edhe more
Ah qeraxhi
Sillma burrin,e po pa para edhe more
Ah qeraxhi
---------------------------------------
Oh njëzet e pesë gërsheta
Ti numurova pa fjeta

Ti s'mi numurove dot
More djalë borzilok

Moj lajle,moj lule
Oh sa e bukur moj që më je
--------------------------------------------
As e vogël,as e madhe
Qënke cupkë namuzqare
Kur më shkon,më shkon me naze
Moj e vogëla

Moj e vogëla si drita
Sa të desha,sa të prita
Me llokume të gostita
Moj e vogëla

Sa moj,sa të desha
Epo sa më doje
Ngado vije më kërkoje
Loznje e këndoje
Si zog fluturoje

As e vogël,as e madhe
Qënke cupkë namuzqare
Kur me shkon,më shkon me naze
Moj e vogëla,oh moj e vogëla
-------------------------------------
Kush mi qan hallet e mia
Ç'u ndava nga njerëzia
Mos qaj,mos qaj
Të kam shpirt o mooj,e të kam xhan

Bini ju moj dajre bini
Juve hallin nuk ma dini
Mos qaj,mos qaj
Te kam shpirt o moj,e të kam xhan
---------------------------------------
Lonte beu,moj lonte beu
Lonte beu me agonë
E po natënë moj,natënë
Natënë në hënëzë

Natënë moj,natënë
Natënë në hënëzë
O zbathur moj,zbathurë
Zbathur në çorapetë
Më Shumë Këngë Nga Grupi Ali Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet