A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Grupit i të rinjve Gjirokastër u krijua nga Arian Shehu dhe Roland Çenko në 1976. Grupi i të rinjve Gjirokastër përbëhesh nga - Arian Shehu -marrës,hedhës Mehmet Vishe-kthyes Roland Çenko-hedhës,marrës,kthyes Kastriot Çenko-hedhës,marrës Ramiz Braja - marrës,iso iso - Mevlut Meleqi, Shkëlqim Xhiku,Mirosh Gagani.. Grupi i të rinjve Gjirokastër nisi aktivitetin e tij në 1976 me këngën e parë që titullohej "Ulu mal të dali hëna" Në ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Bilbilat E Labërisë

Lot Kurbeti

Kaonet Delvine

L.R.I

Grupi Obelisku

Grupi I Vranishtit

Grupi Polifonik I Libohovës

Grupi Bilbili

Etno Gangs

P.E.Z


Tags: Grupi I Të Rinjve Gjirokastër

Grupi I Të Rinjve Gjirokastër në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019