Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  21
BIOGRAFIA: Grupi X është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Aleksandër Gjoka, Dashnor Diko & Adhurim Demiri Në Dhjetor 1993, Grupi X & Aleksandër Gjoka marrin pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Ecen Ne Shi". Në vitin 1999, Grupi X & Aleksandër Gjoka publikojnë albumin "Dite Dimri"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Aleksandër Gjoka

Komente

Asnjë Koment

Dite Dimri (1999)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Grupi X, Grupi-X, Aleksander Gjoka, Dashnor Diko & Adhurim Demiri

Komente 0