Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gurra E Picarit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Gurra E Picarit është një grup artistësh i njohur. Formed: March 10, 1991, Picar, Gjirokastër, Albania Members: Shkëlqim Guçe, Xhevahir Guçe, Ilirjan Karabina, Banush Malo, Idriz Isaraj, Dituri Thana, Dhurim Saraci, Fazo Isaraj, Jace Peci Led by Shkëlqim Guçe, Gurra e Picarit is a renowned Lab vocal ensemble from the Gjirokastër district of southern Albania. The group is one of the many dozens of local ensembles that practise the art of Lab polyphony and has taken part in many festivals wit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareGurra E Picarit


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bam

Blla Blla Blla

Shekulli I Dreqit

Marigona

Day Shift

Kurora Labe

Motrat Sylejmani

Blue String Band

Prishtina Dhe Tini

R.A.G

Tags: Gurra E Picarit


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet