A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28
  • Emri i Vërtetë:
  • Hadise Açıkgöz
  • Vendlindja:
  • Mol 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hadise është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Hadise, e lindur si Hadise Açıkgöz, është këngëtare nga Turqia. Kariera e këngëtares Hadise filloi në vitin 2003 në Idool (Idolin-Show-in për talent në Belgjikë) në vitin 2003 ku ajo mbërriti deri në gjysëm-finale. Këngët e saj kanë qenë në gjuhën Turke dhe Angleze, gjithsesi pavarësisht karierës së këndimit ajo ka prezantuar edhe shumë show-e në Belgjikë dhe Turqi. Në vitin 2009 Hadise riprezantoi Turqinë në Festivalin Evropian të Këngës 2009, k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adele

Maria Mena

Cheryl Cole

Kelly Clarkson

Vanessa Hudgens

Katy Perry

Lady Gaga

Hilary Duff

Britney Spears

Jessie J


Tags: Hadise

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019