Hafsa Zyberi
Hafsa Zyberi
Hafsa Zyberi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Hafsa Zyberi është këngëtare e njohur. Një nga këngëtaret e Shqipërisë së mesme, emocionet e së cilës nuk i sjell dhe përcjell asnjë tjetër. Një prej këngëtareve që kënaq zemrën e shpirtin, Hafsa Zyberi për vite ka sjellë këngë dhe emocione që nuk arrin ti fshijë askush. Hafsa Zyberi e veçantë në llojin e saj dhe u vlerësua për kualitetin që i ofronte këngës. Një bilbil i këngës popullore dhe mbretëreshë e kësaj gjinie.

Hafsa Zyberi është këngëtare popullore e vlerësuar në brezninë dhe kualitetin e Fitnete Rexha, Nexhmije Pagarusha, Fatime Sokoli në gurrën popullore të folklorit muzikor të Shqipërisë së Mesme dhe nëna e këngtares Fatma Zyberi e mësuesja e Merita Halili si dhe në bashkpunim më të mirnjohurin Kasem Hallulli

Në vitin 1965, Hafsa Zyberi & Fitnete Rexha publikojnë albumin "Hafsa Zyberi / Fitnete Rexha".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1