Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hajg Zaharjan

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Hajg Zaharjan është një autor këngësh shumë i njohur. Haig Zacharian u lind në Durrës në një familje me origjinë armene. Ai filloi të mësoje piano dhe teorinë e muzikës në shkollën fillore të qytetit të tij të lindjes. Nga 1969-73 ai ndoqi studimet në Institutin e Lartë të Arteve në Tiranë (sot Universiteti i Arteve) në klasën e kompozicionit me Prof.Tonin Harapi. Pas diplomimit ka punuar si drejtues artistik i ansambleve amatore në H/C Fierzë, Tropojë (1973-1977). Ai u kthye në Durrës në vitin 1977...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Aleksandër Lalo

Aleksandër Peci

Xhevdet Gashi

Alqi Boshnjaku

Timo Flloko

Florent Boshnjaku

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Marenglen Boja

Klodian Qafoku


Tags: Hajg Zaharjan, Hajg Zaharian

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet