A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hajredin Gjeta

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Dibër E Vogël 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hajredin Gjeta is a popular singer of Modern Traditional music. I lindur dhe i rritur me muzikën e pastër shqipe, të cilën e këndon me shumë dëshirë dhe vullnet, është i madhi Hajredin Gjeta. Fillet e para të karrierës së tij duken në moshën shumë të re, atëherë kur dëshira ishte e madhe dhe mundësia tepër e vogël. Me muzikën pauzon në kohën e rregjimit të vonshëm komunist, për të vazhduar në vitin 1991. Ka rregjistruar një numër të madh këngësh, dy albume, bashkëpunime me këngëtarë të ndryshëm, balada, klipe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gjeto Luca

Dritan Jashari

Kadri Ismajli

Brahim Qetaj

Xhemil Saliu

Ismet Bexheti

Spiro Roko

Fred Delaj

Reshit Boka

Arjan Toci


Tags: Hajredin Gjeta, Hajredin Gjetja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019