Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halil Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Kavaseri Malishevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
BIOGRAFIA: Halil Bytyqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ai lindi ne fshatin Kavaseri Malishevë dhe jeton ne Prizeren. Më datë 17 Mars 2014, Feriz Krasniqi & Halil Bytyqi publikojnë videoklipin "N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri". Në vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnë albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare". Më datë 5 Dhjetor 2019, Halil, Gjevahire & Visar Bytyqi publikojnë videoklipin "Zani I Babës". Më datë 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isë Llapqeva ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Xhevahire Bytyqit

Komente

1 🔥

Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare (2014)

☆☆☆☆☆

Lulezoi Fusha, Lulezoi Mali

☆☆☆☆☆

Vol. 1 (Azem Bejta)

☆☆☆☆☆

Te Puthsha Qarkun Moj Drenice

☆☆☆☆☆

Cka Po M'rrin Karshi Karshi

☆☆☆☆☆

Vol. 2 (Sali Syla)

☆☆☆☆☆

Dasma Ne Gollak Me Krismat E Lirise

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Halil Bytyqi

Komente 1