Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halil Bytyqi
  • Vendlindja:
  • Kavaseri Malishevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Halil Bytyqi është këngëtar i njohur. Ai lindi ne fshatin Kavaseri Malishevë dhe jeton ne Prizeren.

Më datë 17 Mars 2014, Feriz Krasniqi & Halil Bytyqi publikojnë videoklipin "N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri".

Në vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnë albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare".

Më datë 5 Dhjetor 2019, Halil, Gjevahire & Visar Bytyqi publikojnë videoklipin "Zani I Babës".

Më datë 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isë Llapqeva publikojnë videoklipin "Odat Tona Janë Kanë Shkollë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I ati i

Xhevahire Bytyqit


Komente 0