Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halim Aliu

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Preshevë 
BIOGRAFIA: Halim Aliu është një këngëtar. I lindur në Preshevë në një familje me vlera kombëtare shqipëtare, shkollën fillore e kreu në Preshevë ndërsa të mesmën e kreu në Gjilan, përkatësisht në gjimnazin "Zenel Hajdini". Profesioni i tijë është këngëtarë, me muzikë ai merret qe disa vite. Fusha e veprimtarisë është në dasma dhe ahengje familjare. Më datë 30 Mars 2015, Halim Aliu publikon videoklipin "Zjarr", në bashkëpunim me Dorentina Rexhepi. Më datë 14 Maj 2021, Halim Aliu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

1 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Halim Aliu

Komente 1