Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halim Aliu - Komandant Terri & Kingji Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


stofa 1.
Qysh ne kohna te veshtira trimi nuk u ndal.
Perè qashtjen kombetare me plot ideal.
Ne luft te kosovesè ju pergjigj kushtrimit.
Jo nuk u ndal pushka e Shaban Ukshinit.


Strofa e 2
Janè troje shqiptare troje te dardanisè.
Luftoj si shkembè mali o kundra serbisè.
Janè trojet e tona qe na i pat zaptue.
Shumè vite dhe shekuj ne na ka robnue.

Refreni...
Trim Shaban Ukshini ishte i vetmi vèlla.
Sè bashku me Samiun luftuan krah perè krah.
Si shqiponja te malit trimat e karadakut.
Amanet prej te parève shkjaut ja dhanè hakun.

strofa e 3
Jam biri i lirisè po me thèrret Presheva.
Shkon Shaban Ukshini ne luft si rrufeja.
Na erdhi vullnetar ne luft nga mergimi.
Nji zemer shqiptari trim Sami Ukshini.strofa e 4.
Nè male te Rahovices o komandant Terri.
Krah perè krah me qingjin ranè deshmorè te nderit.
Jeni te skalitun n'lapidar perè jetè.
Shendrisni karadakun zhegren me kurexh.

Refeni...
Trim Shaban Ukshini ishte i vetmi vèlla.
Sè bashku me Samiun luftuan krah perè krah.
Si shqiponja te malit trimat e karadakut.
Amanet prej te parève shkjaut ja dhanè hakunPublikimi: 14/05/2021


Më Shumë Këngë Nga Halim Aliu:


Komente 0


Halim Aliu - Komandant Terri & Kingji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Komandant Terri & Kingji".
3. Video është e këngës "Komandant Terri & Kingji", por nuk këndohet nga Halim Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.