Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Halit Gashi - Kenge Per Tahir Sinanin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  43


Nga Tropoja ne Berishe vjen nje kange malesije
dhe nga zemra e Shqipnise nanë
sjell rreze lirie
Nji marsh lufte me shume trima qershen nga Pashtriku
vjen Tahiri nga Tropoja n'dore automatikun 2ref
kam ardh vllazen n'mesin tuj ndigjomni njehere s'mund te dal para ushtareve pa ma dhane nje nder du me pa si m'punon pushka e drejtume n'shka heeeeeeejjj du me pa a mund t'rreshtohem me ju krah per krah

II
Heeeej gjoksin shkemb e syrin pish pushken mbush barot
nalu shkja se t'kam shti n'thumb mka ardh dita sot
jam ma mire qe para pushkes shkja gjamen ta ngova
m'kan pas thane Tahir Sinani, tash Tahir Kosova.
S'mund te rri pa shku nPreshev atje e kam gjakun
ende shokeve amanet nuk jau kam mar hakun ndalu shka se veç per te zi ty zanin ta ndjeva
heeeeeej m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Presheva

III
Heeeejj kam gjak boll per ty liri me prit ne Porooj n'Iliri n'ate toke shqiptare ne Kerqove do t'shkoj
n'Diber t'madhe n'bjeshke t'Radikes me pret Kumanova m'kan pas thane Tahir Sinani
tash Tahir Tetova m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Tetova
Rruga jone ka nis me shekuj shok ju mos u ndalni
nese doni t'me kujtoni amanetin mbani
une jam veç nje çlirimtar keshtu deshi liriaa heeeeeeeeejjjjjjj
m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Shqiperija m'kan pas thane Tahir Sinani jam Tahir Shqiperija


Ky tekst u dërgua nga B.bajraktari


teksteshqip.com © 2007 - 2017