Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Halit Gashi - Kenge Per Tahir Sinanin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  40


Nga Tropoja ne berishe vjen nje kang malesije
dhe nga zemra e Shqiperis nanë
sjell rreze lirie
Me marsh lufte me shume trima qershen nga Pashtriku
vjen Tahiri nga Tropoja n'dor automatikun 2ref
kam ardh vllazen n'mesin tuj ndigjomni njeher smund te dal para ushtareve pa ma ba nje nder du me pa si m'punon pushka e drejtume n'shka heeeeeeejjj du me pa a mund t'rreshtohem me ju krah per krah

II
Heeeej gjoksin shkemb e syrin pish pushken mbush barot
nalu shkja se t'kam shti ne thumb mka ardh dita sot
jo ma mir qe para pushkes shkja zanin ta ngova
m'kan pas than Tahir Sinani
tash Tahir Kosova
smund te rri pa shku nPreshev atje e kam gjakun
ende shokeve amanet nuk jau kam mar hakun ndalu shka se veq per te zi ty zanin ta ndjeva
heeeeeej mkan pas than Tahir Sinani tash Tahir Presheva

III
heeeejj kam gjak boll per ty liri me prit ne Porooj n'iliri nat tok shqiptare ne Kerqov do t'shkoj
n'Diber t'madhe n'bjeshk t'Radikes me pret Kumanova
mkan pas than Tahir Sinani
tash Tahir Tetova mkan pas than tahir sinani tash tahir tetova
rruga jon ka nis me shekuj shok ju mos u ndalni
nese doni tme kujtoni amanetin mbani
un jam veq nje qlirimtar kshu deshi liriaa heeeeeeeeejjjjjjj
mkan pas than Tahir Sinani tash Tahir Shqiperija mkan pas than Tahir Sinani jam Tahir Shqiperija


Ky tekst u dërgua nga B.bajraktari


teksteshqip.com © 2007 - 2017