Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hamidja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  66
  • Emri i Vërtetë:
  • Hamide Sadiku
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Hamidja është një këngëtare e njohur. Hamide Sadiku ka qenë këngëtare dasmash (defatore) në vitet e 70ta dhe 80ta të shekullit 20. Ajo ka jetuar me burrin e saj Ismetin në Gurrakoc, komuna e Istogut. Ata si çift nuk kanë pasur fëmijë, por Ismeti me një grua tjetër ka pasur fëmijë dhe kanë vazhduar të jetojnë në një bashkësi familjare. Sipas disa burimeve në internet, ajo jeton ende në Hanover, Gjermani. Ajo i takon komunitetit rom dhe ka qenë defatore me nam dhe shumë e kërkuar n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ermelinda Lajcaj

Jorida Zaimaj

Sevi

Ema Bytyqi

Entela Ilirjani

Aida Hani

Luljeta Kuraja

Emira Ademi

Meda (Nurimeda Kamberi)

Liliana Kanina


Tags: Hamidja, Hamide, Hamide Sadiku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet