Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hamit Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Golaj 
BIOGRAFIA: Hamit Kastrati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Hamiti ben tekstet e te gjitheve kengeve rapsodike per deshmore etj. Në vitin 2014, Hamit Kastrati & Perparim Brati publikojnë albumin "Nje Shqiperi Do T'jet N'ballkan". Në vitin 2018, Hamit Kastrati & Perparim Brati publikojnë albumin "Mos Ja Kthe Shpinen Atdheut". Më datë 4 Maj 2022, Hamit Kastrati publikon videoklipin "Vajza T'bukra Hasi Ka", në bashkëpunim me Klevi Gaxhën. Teksti i këngës u shkrua nga vetë Hamit Kastrati....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Mos Ja Kthe Shpinen Atdheut (2018)

★★★★★

Nje Shqiperi Do T'jet N'ballkan (2014)

★★★★★

Jem Nje Komb Kem Nje Qellim

★★★★

Ora Kombit Na Ka Ardhe

★★★★★

Bashkimi Kombetar

★★★★★

O Sa Mire Qe Jem Shqiptare

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Hamit Kastrati, Perparim Brati

Komente 0