TEKSTESHQIP

Hana Cakuli
Simbol
Lyrics

Nuk ka më kohë dhe fundin shoh,
Një fjalë është e fundit, dëgjo.
E di, kam faj por prit, tek ti shpirtin kam...

Ref.
Ti mos më harro, se nuk mundem jo
Shpirti m'u dogj më zë,
zemra nuk rrahu më për ty, për ty.

Ti mos me harro, se nuk mundem jo
Shpirti m'u dogj më zë, zemra nuk rrahu më
Si mundet një trup pa shpirt.

Nuk dua mëshirë,
të fundit puthje më fal tani
Pastaj lërmë te qaj.
Një ndjenjë po vdes,
merre frymën që sot nga unë po del..

Ref.
Ti mos më harro, se nuk mundem jo
Shpirti m'u dogj më zë,
zemra nuk rrahu më për ty, për ty.

Ti mos me harro, se nuk mundem jo
Shpirti m'u dogj më zë, zemra nuk rrahu më
Si mundet një trup pa shpirt.

DËRGOI:
INFO
Për melodinë dhe për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Ardit Roshi.