Hana Palloshi
Hana Palloshi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Hana Palloshi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior dhe popullore qytetare. Profesioni i saj eshte Violina ka filluar qe ne moshen 8 vjecare dhe tani eshte ne shkollen e mesme te muzikes ne Shkup. Hana Palloshi merr pjese edhe ne shume festivale dhe gara si: Bullgari, Shkoder, Prishtine, Shkup. Viti vitin 2013 Hana Palloshi merr pjesë në festivalin 51 mbarëkombëtar në Shkodër. Në Dhjetor 2014, Hana Palloshi merr pjesë në Ylberi 2014 me këngën "Melodia E Këngës". Në Dhjetor 2015, Hana Palloshi merr pjesë në Ylber...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0