Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hasan Qyqalla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 • Bardh (Fushë-Kosovë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 60 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Hasan Qyqalla është një poet i njohur. Hasan Qyqalla lindi në vitin 1961 në Bardh të Fushë-Kosovës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, kurse shkollimin e mesëm dhe studimet universitare i mbaroi në Prishtinë, përkatësisht në Universitetin e Prishtinës – Fakulteti i Filologjisë, Dega Letërsi dhe Gjuhë Shqipe. Poezinë filloi ta shkruajë që në bankat e shkollës fillore. Më 1976 botoi poezinë e parë në revistën “Shëndeti“. Që atëherë është i pranishëm pothuaj në të gjitha organet let...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Pal Sokoli

Xhenc Bezhi

Abdullah Konoshevci

Shaban Cakolli

Bedri Halimi

Sahit Shala

Mehmet Bislimi

Liri Loshi

Agim Desku

Ferdinand Laholli

Tags: Hasan Qyqalla


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet