Hatixhe Lushi
Hatixhe Lushi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Hatixhe Lushi është një këngëtare e njohur. Këngëtarja Hatixhe Lushi me vite pranë Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore sot cilësohet si zëri më i mirë i këngëve të vajit, jo vetëm për publikun e gjerë, por dhe shumë i vlerësuar për të madhen Nexhmije Pagarusha. Por së fundi në projektet e saj muzikor, këngëtarja e njohur sjell dhe këngën “Baresha”, në bashkëpunim dhe me kompozitorin Klodian Qafoku, një këngë të cilën këngëtarja e ka sjellë si tonaliteti i të madhes Pagarush...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1