Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35
 • Vendlindja:
 • Dibër E Madhe 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 67 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Haxhi Maqellara është një këngëtar i njohur. Të gjithë e njohim si një figurë të spikatur të historisë së muzikës së pastër shqipe. Veprimtaria artistike më e shkëlqyer e tij, pasqyron periudhën e viteve të ’80-ta, kur lëvizja kombëtare kishte marrë hov për çlirimin e Kosovës, prandaj dhe motivi patriotik merr me këngët e tij një tingëllim kushtrues e aktual. Nga ana tjetër, në repertorin e tij gjeti shprehje atmosfera e dasmës dibrane, përshkrimi i dashurisë rinore, mbi të gjitha malli i m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Jam Arshik (2008)

★★★★

Të Falemnderit Moj Tiranë (1988)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (6)

2
0
6
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Met Sadiku

Xhevat Kelmendi

Latif Koci

Zeqe Kuqi

Rasim Thaqi

Enver Petrovci

Qerim Sula

Ejup Rexha

Esat Bicurri

Tags: Haxhi Maqellara


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet