Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Hekuran Krasniqi - Zambaku I Bardhë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zambaku I Bardhë".
3. Video është e këngës "Zambaku I Bardhë", por nuk këndohet nga Hekuran Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Hekuran Krasniqi - Zambaku I Bardhë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zambaku I Bardhë" kënduar nga Hekuran Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anton Tetaj - Zambaku I Bardhë

I
O Zambak-Zambaku i Bardh-e
Of Of Ama-a-an /2x
Je ma e Mira në Mahall-e
Of Of Aman /2x

ref:
Moj Zemrushë Moj Daklushë
Synin sikur Rru-u-ush /2x

II
Në Mahallë e në Qytet-e
Of Of Aman
Ty t´ka Baca me Kimet-e
Of Of Aman

ref:
Moj Zemrushë Moj Daklushë
Synin sikur Rush

III
Falmi Zot o Krihtë e Pëllumit
Of Of Aman
T´shoj e t´bij n´Mahallë t´Hodumit
Of Of Aman

ref:
Moj Zemrushë Moj Daklushë
Synin sikur Rrush

Luan Hajra - Zambaku I Bardhë

O zambak, zambaku i bardhe
Of of aman
O zambak, zambaku i bardhe
Of of aman

Je m'a bukra nën mahalle
Of of aman
Je m'a bukra nën mahalle
Of of aman

Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush
Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush

Në mahalle në qytete
Of of aman
Në mahalle në qytete
Of of aman

Ty t'ka nana për kimete
Of of aman
Ty t'ka nana për kimete
Of of aman

Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush
Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush

Falmi Zot o krahtë e pëllumbit
Of of aman
Falmi Zot o krahtë e pëllumbit
Of of aman

Sa të dal n'mahallë t'Hadumit
Of of aman
Sa të dal n'mahallë t'Hadumit
Of of aman

Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush
Moj zemrush, moj zemrush
Synin sikur rrush
Më Shumë Këngë Nga Hekuran Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë