Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hermes - Te Keqen Lalka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  6

Më pëlqen... që ashtu Korçarçe
t'i them nja dy-tre llafka
po sigurisht, ti s' je "pe Korçe"
ndaj s'me kupton, të keqen lalka (2x)

Ty s'të ka ndodhur t'i flasësh çupkës
kur kalon rrugës: Uaa sa e mirkë!
thotë: Ë mo mja, ë mo ikë
kur i thua sheqerkë a i thua yllkë (2x)

Te keqen lalka
Te keqen lalka
Ajd te pime nje gote
Te bejme serenata
(2x)

Ty s'të ka ndodhur të thotë shoku:
Ku je flori!? Ku je bre njëshkë!?
dhe ti t'i thuash: Ja erdha bre lalke
do vemë të pimë kafeçkë? (2x)

Ti nenes thoji nënës, lakror me qepka
të ta bëjë në një tepsiçkë
dhe me shoket me shokët, ta pimë një gotkë
po s'përtove, ndonjë turshiçkë (2x)

Te keqen lalka
Te keqen lalka
Ajd te pime nje gote
Te bejme serenata
(6x)


Ky tekst u dërgua nga Dh.ZguroHermes
Publikimi: 10/04/2015


Hermes - Te Keqen Lalka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Keqen Lalka".
3. Video është e këngës "Te Keqen Lalka", por nuk këndohet nga Hermes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hermes:


Komente 0