Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Gëzim


Deshirat E Mia

Kam shume deshira
si ti shprehi nuk e di
si te them
kujt ti tregoj
se jam ne vetmi.

Deshir kam te jetoj
te behem poete dhe te vazhdoj
e gjithmon ne sy
te kem lumturi.


Syte mi mori jeta
e shume pa deshira mbeta
shume deshira humben
e shume deshira u zhduken.

Deshira ne jeten time
ishte dicka por ajo humbi
se di nga shkoi
se di nga mendja me fluturoi.


Deshire eshte te behem mjeke
e te vazhdoj te lundroj
nje deshir tjeter
qe e lire ne kete jete te jetoj.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  23

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet