Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hersiana Matmuja & Jeta Mehmeti - Ky Moment Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1(Sirena E Vogël II: Kthim Në Thellësi)

Ja pra, më në fund, kam pendë notimi
Tashmë jam sirenë, ndër valët notoj
Endem sa majtas, endem sa djathtas
Çaste gëzimi me ju po kaloj

Oh, të t'çoj përpara! S'e kam problem

Më duket si ëndërr që kaq shumë po notoj
E kam kaq të lehtë sikur po ec në breg
Po ndjehem e lirë, e mbyllur gjithnjë
Shikoj detin, veç këtu dua të rri

Ky moment është gëzimi im
Vendi im është deti i tërë
Sillem, mbështillem, është kaq mrekulli
Det merrmë me vete, jam e jotja tani

Ky moment është jeta vetë
Sa e vogël unë dukem në det
Kjo është kaq madhështore, më shumë s'mund të ketë
Sa e bukur, sa hyjnore, është kjo jetë

Nëse vetëm një çast
​Të kisha ndarë gjithçka me ty
Dhe deti s'do ishte një fshehtësi
Oh, po ku do jesh tani

Kjo është diçka vezulluese, shkëlqyese
Diçka më e vërtetë se më parë
Ngrihem lart

Ky moment është gazi im
Buzëqesh dhe fytyra më ndrinë
Gishtat më janë rrudhur, por s'më bëhet vonë
Dua t'ndjehem e lumtur, e lumtur gjithmonë

Në këtë çast unë mund të ndiej
T'gjitha ëndrrat plotësohen një ditë
Sa do t'doja që nëna t'më dëgjonte këtë çast
Sepse detit, vetëm detit, i përkas

Unë do të gjej bija ime
Dhe sërish do jem me ty
Do të mbaj në krahë ty, shpirti im
Këngën e detit të këndoj me ty

Këngën e detit të këndoj me ty
Sepse detit, vetëm detit i përkas


Hersiana Matmuja & Jeta Mehmeti - Ky Moment
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Moment".
3. Video është e këngës "Ky Moment", por nuk këndohet nga Hersiana Matmuja & Jeta Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hersiana Matmuja:


Komente 0