Hidaver Osmani
Hidaver Osmani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Kumanovë Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Shkurt 1968
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit

Biografia

BIOGRAFIA: Hidaver Osmani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollën fillore dhe atë të ultën të muzikës i kreu në vendlindje. Që nga mosha 5 vjeçare ishte valltar në Shoqërinë Kulturore Artistike të këngëve dhe valleve në Kumanovë bashkë me babain e tij i cili ishte koreograf dhe këngëtar trio. Nga kjo kohë Hidaverit i lindi dashuria ndaj muzikës dhe artit, kështu që, nga mosha dymbëdhjetëvjeçare ai orientohet i tëri kah muzika dhe përveç si valltar, ai vazhdon edhe si instrumentist, më saktë, si fisharm...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 4