Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Him është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. HIM është një bandë rroku finlandeze nga Helsinki, formuar në vitin 1991 nga vokalisti Ville Valo, kitaristi Mikko Lindström, dhe basisti Mikko Paananen. Grupi është i përbërë nga Valo, Linde, Migé, Janne "Emerson Burton" Puurtinen ne organo dhe Mikka Kirstian Karppinen ne bateri. HIM ka publikuar shtatë albume te plotë deri tani, i fundit, Screamworks : Love in Theory and Practice, është publikuar më 8 shkurt 2010. Më 5 shtator 2006, albumi i pe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lunapop

Corrs

Hepsi

Evanescence

Las Ketchup

Nickelback

Script

Manga

Us5

Big Time Rush

Tags: Him


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet