Më mbaj mend (për 1 muaj)

Himena Ymeri - Per Ty Jetoj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty Jetoj" kënduar nga Himena Ymeri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 9 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
9

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lori - Per Ty Jetoj

Pa ty më s'dua t'jetoj,
në këtë jetë me mall ty po të kërkoj,
dua të t'kem pranë këtu,
buzën ta shijoj,
je ai që dua,
unë thjeshtë e pranoj.

O shpirti im për ty jetoj,
çdo minutë me ty ëndërroj,
kur t'kam pranë botën e harroj,
ty të zgjodha,
kurrë s'të ndërroj,
jo kurrë më.

Si mundem t'jetoj kështu,
unë pa ty sa mall kam,
të shoh unë ty,
dua të t'kem pranë këtu,
buzën ta shijoj,
je ai që dua,
unë thjeshtë e pranoj.

O shpirti im për ty jetoj,
çdo minutë me ty ëndërroj,
kur t'kam pranë botën e harroj,
ty të zgjodha,
kurrë s'të ndërroj,
jo kurrë më.

O shpirti im për ty jetoj,
çdo minutë me ty ëndërroj,
kur t'kam pranë botën e harroj,
ty të zgjodha,
kurrë s'të ndërroj,
jo kurrë më.

Korab Shaqiri - Per Ty Jetoj

Naten te enderroj ,diten te takoj ooooh syri im i fjetur..kush ti fali syt trupin tend te gryt ooooh puthja ime tretur..Ty askush nuk te ngjan ti je zemer kemban tingellon per mua ti perjet
ty askush nuk te ngjan ti dhe djellin n'dor e mban t'jam fal i teri me te vertet te dua jet ..ooh
Dite e nate un thurr kujtime dhe keng magjike un ligjroojj..veq per ty moj zemra ime per ty moj mike
gjithmon kendoooojj

Ref:Do te behem rreze malin do te mi ne doren tende do ta puth syrin e fjetur s'dua te te degjoj
do te vi ne koken tende do te kic pak buzen tende ti edhe hena do te bi permbi sy vetem per ty un jetooooj

T'enderroj t'dashuroj oh syri im i fjetur kush ti fali syt trupin tend te gryt ooooh puthja ime tretur..Ty askush nuk te ngjan ti je zemer kemban tingellon per mua ti perjet

ty askush nuk te ngjan ti dhe djellin n'dor e mban
Ty askush nuk te ngjan ti je zemer kemban
ty askush nuk te ngjan ti dhe djellin n'dor e mban

Dite e nate un thurr kujtime dhe keng magjike un ligjroojj..veq per ty moj zemra ime per ty moj mike
gjithmon kendoooojj

Ref:Do te behem rreze malin do ti mbi ne mes molles tende do ta puth syrin e fjetur s'dua te te degjoj
do te vi ne koken tende do te kic pak buzen tende ti edhe hena do te bi permbi sy vetem per ty un jetooooj

Jasmin - Per Ty Jetoj

mbaj dritaren hapur te pres pellumbesh
edhe kete nat pa ty cdo gje ka ngrir.
princi yt un do te jem
tani po ta them vetem me shiko ne sy te dua ty

ref:
po te mos ishe ti une smundem pa ty sjetoj
un zemer te kam prit tani per ty jetoj{2}.

sa gezime hidherime bashk i kalojm ngaqe je me mua te kam pran po kendoj.

princi yt un do te jem
tani po ta them vetem me shiko ne sy te dua ty .

reff:
po te mos ishe ti un smundem pa ty sjetoj
un zemer te kam prit tani per ty jetoj{4}.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 02/04/2008
Festivali: Top Fest 5Më Shumë Këngë Nga Himena Ymeri:


Komente mbi këtë këngëHimena Ymeri - Per Ty Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty Jetoj".
3. Video është e këngës "Per Ty Jetoj", por nuk këndohet nga Himena Ymeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.