Hirushe Xhemali
Hirushe Xhemali
Hirushe Xhemali
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Janar 1973
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Hirushe Xhemali është këngëtare e njohur. Me zerin e saj brilant ka bere per vete shume adhurues dhe fansa. Hirushja per fansat dhe adhurusit e saj njihet si "DADA E TALLAVAS" sepse dada Hirushe din cfare duan fansat dhe adhuruesit e saj. Hirushja eshte shume e angazhuar neper dasma, festime familjare si Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Diaspore. Por gjithashtu edhe ne evente te ndryshme muzikore. Kenget e saj kerkohen, kendohen dhe degjohen ane e mbane. Me atmosferen qe ajo di te bej gjithmone, kemi pasur rastin ta shohim kur e gjithe salla eshte ngritur ne kembe.

Më datë 22 Korrik 2014, Hirushe Xhemali publikon videoklipin "Si Llokum Me Arra".

Më datë 27 Shtator 2016, Hirushe Xhemali publikon videoklipin "Une E Gjalle, Ti I Gjalle".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1