Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Hirushe Xhemali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Hirushe Xhemali është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore dasmash. Me zerin e saj brilant ka bere per vete shume adhurues dhe fansa. Hirushja per fansat dhe adhurusit e saj njihet si "DADA E TALLAVAS" sepse dada Hirushe din cfare duan fansat dhe adhuruesit e saj. Hirushja eshte shume e angazhuar neper dasma, festime familjare si Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Diaspore. Por gjithashtu edhe ne evente te ndryshme muzikore. Kenget e saj kerkohen, kendohen dhe degjohen ane e mbane. Me atmosferen qe ajo di te bej gjit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ermonela Jaho

Rovena Dilo

Ermira Kola

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Enxhi Nini

Elinara Shehu

Manjola Nallbani

Vida Kunora

Alma Gashi

Miradije Aliu

Tags: Hirushe Xhemali


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet