Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hoobastank

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Hoobastank është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Hoobastank is an American rock band, best known for their hit "The Reason", which peaked at #2 on the Billboard Hot 100 in 2004. They formed in 1994 in Agoura Hills, California, with singer Doug Robb, guitarist Dan Estrin, drummer Chris Hesse, and original bassist Markku Lappalainen. They were signed to Island Records from 2001 to 2012 and have released five albums and one extended play to date. Their sixth studio album, Fight or Flight, was rele...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Hoobastank

Komente 0