Hysi Hasani
Hysi Hasani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Hyzri Hasani:
 • Vendlindja:
 • Prishtiné Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë Kosovë
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Qershor 1980
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Hysi Hasani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Emri i Plote eshte Hyzri Hasani, por ne skenen muzikore njihet me pseudonimin Hysi. Me Origjine vjen nga Malsia e Gollakut. U Lind ne Prishtine, ku jeton dhe vepron. Studioi ne fakultetin juridik, por talentin e tij e e zbuluan shum heret qe ne shkollen fillore nga shoket dhe familja. Ai mori pjese ne disa koncerte te femijeve. Hysi pas vitit 1999 ishte aktiv ne Shoqerin Kulturore Bajram Curri ne Prishtine dhe nga aty kaloi ne muziken popullore. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0