Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  • Mazgit (Kastriot) 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hysni Klinaku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Babai i tij qysh ne fëmijërinë e hershme kishte luajtur në instrumente frymore (popullore), njëkohësisht i punonte ato. Pastaj ai u bë një zdrukthar që muzikën e kishte vetëm pasion, dëgjonte vazhdimisht rapsod dhe këngëtar popullor dhe posedonte shumë inçizime të tyre. Kjo sigurisht ndikoi që Hysniu qysh në moshën pesë vjeçare të filloi të luaj në çifteli, e më vonë edhe në kitare. Shkollën fillore e mbaroi në Kastriot kurse të mesmen e vazhdoi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Komente

3 🔥Ku Është Lumturia (2018)

★★★★★

Me Ty (2014)

★★★★★

Live 2012 (2012)

★★★★

Me Këngën E Shpirtit (2011)

☆☆☆☆

Merre Kët Dhuratë (2009)

★★★☆☆

Një Këngë Për Ty

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Afrim Uka

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

Besim Krasniqi

Zena Aliu

Shqipri Kelmendi

Elvis Pupa

Hysen Smajli

Hazir Qelaj

Adriatik Lota

Tags: Hysni Klinaku


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet