Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Luledelja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tek po prisja vajzen time
mbrëmë ne takim
vendi vend nuk po më zinte
prisja pa durim
vajza s'di pse po vononte
ndoshta nuk do vi
mora pyeta lule delen
ajo mund ta di 2x
Ref.
Ja këputa luledeles, fletët një nga njĕ
veq ta dija vajza ime, vallë a do mi vi
veq ta dija vajza ime, vallë a në më do
lule delja pyeti fletët
fletët thanë jo 2x
2.
Vajza erdhi siq e prisja
flutur lozonjare
lulet s'thënkan të vërtetën
qenkan gënjeshtare
Vajza s'foli asnjë fjalë
folën sytë e saj
unë në dorë vërdisja lulen
si i zënë në faj 2x
ref.
Vajza erdhi siq e prisja flutur lozonjare
lulet s'thënkan të vërtën qenkan gënjeshtare
lule delet e gjthë botës le të thonë "jo"
e ku mundin lule delet, kur thot zemra PO
KUR THOT ZEMRA PO.


Ky tekst u dërgua nga Lumi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hysni Klinaku - Luledelja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luledelja".
3. Video është e këngës "Luledelja", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0