Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Zgjohu Vashë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sikur të isha unë
një burim nën gjethe
që ti të vije buzët të pije
ujë me etje

Sikur të isha unë
një lum përplot me valë
ti të notoje përmbi
ujin tim ngadalë

Unë jam poet dhe këngëtar
i thellë si deti plot me valë
te dua ty moj bukuri e rrallë

Sikur të isha unë
një lis me kurorë
që ti të vije
të mbështesje kraharorë

Sikur të isha unë
një mal me driza e rrëza
ti të këndoje këngë
siç këndon thëllëza


Ky tekst u dërgua nga Amir


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hysni Klinaku - Zgjohu Vashë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zgjohu Vashë".
3. Video është e këngës "Zgjohu Vashë", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0