Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Çam I Dashuruar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Tek po ecnja rrugës si më mirë
Ti me the 'je çam i shpirtit tim'
Dashurinë ta dhash unë me pahirë
Por e dija se ti je gjani im.

Sytë e tu te shkruar -o
Rrezojnë dritë për dashurinë
Flakërojnë si malli i pashuar
o për Çamërinë.

Refreni:
Tike-tike- taket numëron ora
Koha s'ikën të pres ty
Tike-tike-taket ja ndjej zemrës
Kur ti vjen e m'sheh në sy.

Moj çapkëne më bëre të të dua
Tash e di gëzim të kam unë ty
E kam zemrën sa e gjithë Çamëria
Ty ta dhash për mallin që m'ke në sy.

Sytë e tu te shkruar -o
Rrezojnë dritë për dashurinë
Flakërojnë si malli i pashuar
o për Çamërinë.

Refreni:
Tike-tike- taket numëron ora
Koha s'ikën të pres ty
Tike-tike-taket ja ndjej zemrës
Kur ti vjen e m'sheh në sy.


Hysni Klinaku - Çam I Dashuruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çam I Dashuruar".
3. Video është e këngës "Çam I Dashuruar", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0