Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Milloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  16
(1946-2012)  
  • Vendlindja:
  • Macukull 
BIOGRAFIA: Hysni Milloshi është një autor këngësh i njohur. Hysni Milloshi lindi më 1948, në Macukull të Matit. Pas shkollës 8-vjeçare në vendlindje studioi në Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe në Shkollën e Lartë të Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha”. Pas diplomimit si oficer gjitharmësh, punon si sekretar i Komitetit të Rinisë në Korpusin e Shkodrës ku fillon studimet me korrespondence në “Luigj Gurakuqi”. Më pas dërgohet nga Ministria e Mbrojtjes për studime në Universitetin e Tiranës, ku kr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Edmond Veizaj

De Vox

Aurid Gjini

Mustafa Krantja

Alqi Kareco

Enver Shëngjergji

Zaho Balili

Mark Kaftalli

Fadil Kraja

Gent Demaliaj

Tags: Hysni Milloshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet