A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • I
  • I2rejt
  • Agjërimi I Muajit Ramazan

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

I2rejt - Agjërimi I Muajit Ramazan


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/08/2010

2010-08-07T00:11:57

I2REJT
Strofa 1
Agjërimi i Muajit Ramazan
sa Her Vjen Ramazani Athu Kam Me Munguu A kjo ilahi apo kang athu ka mu nguu
shejtani lidhet me zinxhir mir se erdhe ramazan Ramazani është muaji i Agjerimit në fenë Islame. Ramazani është një nga muajt sipas kalendarit islam dhe ka 30 ose 29 ditë. Vlera e muajit të ramazanit është e madhe për muslimanët për atë shkak është bërë obligim agjërimi i këtij muaji. Madhështor e bën këtë muaj Kur'ani famëlartë sepse pikërisht në këtë muaj ka filluar zbritja e tij dhe në këtë muaj është bërë kompletimi i tij. Këtë muaj janë të obliguar të gjithë muslimanët e muslimanet ta agjërojnë përveç atyre të cilët lirohen nga agjërimi sipas rregullave Islame.

Refren * 2
Mirë se erdhe o muaji i Ramazanit ! Mirë se erdhe o muaj i Kur’anit! Mirë se erdhe o muaj i mëshirësMirë se erdhe o muaj i namazit

Strofa 2
Muaji i Ramazanit është mjeti për të pastruar trupin dhe shpirtin është mundësia për të bërë paqe me veten dhe për të kënaqur Krijuesin është shkaku me të cilin meriton të hyjë në xhenet nga një portë e veçantë që NE Taravi Kur Shkojm mas iftarit Ne Syfyr 20 minuta mas syfyrit falet sabahuu u përket vetëm agjëruesve. Vepra e mirë në këtë muaj merr një kuptim tjetër me më shumë vlerë më shumë kthjelltësi shpirtërore sinqeritet dhe përkushtim agjërimi fillon me pamjen e hënës dhe përfundojeni atë me pamjen e saj Aha po thirr Ezani iftari
gezim i madh aj qe agjeron Nje her ne vit vjen mir se vjen Aj Qe Agjeron ALL-LLAHU kabull ja boft Krejtve Insha-allah Aminn ///

Refren * 2
Mirë se erdhe o muaji i Ramazanit ! Mirë se erdhe o muaj i Kur’anit! Mirë se erdhe o muaj i mëshirësMirë se erdhe o muaj i namazit

Aj Qe e ka njet me agjeru agjeron a aj qe eshte ne 2 mene anej knaj e sheh edhe vet shum shpejt deshton e ti nense nuk agjeron mos e pengo tjetrinn s'paku me goj tane gjynah mos hin kto fjal qe i kom than jon nga kurani veq pak dora jem qe ka shkru ne muajin e ramazanit shejtani lidhet me zinxhir mir se erdhe ramazan


Lyrics submited by shqiptarii
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019