Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Kukes 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Ibra-G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ne moshen 13 vjeçare, IBRA-G nisi hapat e para ne boten e muzikes. Kur ishte 14 vjeç emigroi drejt Italise, ku dhe jeton aktualisht. Nderkohe u krijua grupi "SHQIPONJAT E ZEZA" nga Ibra G, Themeluesi, G As. Ne te njejten kohe, ka mbaruar me sukses albumin "JETA VAZHDON". Më datë 26 Nëntor 2013, Ibra-G publikon videoklipin "Yeee", në bashkëpunim me Themeluesi & G-As. Më datë 24 Mars 2014, Ibra-G & Themeluesi publikojnë videoklipin "Oj Shqipe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Addi

Tidra

Paniku

Tru Pak

Tankilla

Lil Koli

Varrosi

Blazer

KMC

Ace


Tags: Ibra-G, Ibra G

Krijo Një Kartolinë